Hovedbestyrelsen

Hovedbestyrelsens forretningudvalg mødes hver onsdag og hovedbestyrelsen mødes ca. en gang om måneden.

Hvis du ønsker at kontakte Enhedslistens forretningsudvalg eller hovedbestyrelse kan du skrive til fu-sekretariat@enhedslisten.dk
Deadline for sager på forretningsudvalgets møde er mandag kl. 8.

Forretningsudvalget

Jakob Sølvhøj
Tlf: 33375001
E-mail: jakob.solvhoj@ft.dk

Lone Degn
Tlf: 20440945
E-mail: Lone.degn@enhedslisten.dk

Maja Albrechtsen
Tlf: 50620292
E-mail: majawolffalbrechtsen@live.com

Marianne Frederik
Tlf: 41434517
E-mail: marianne.frederik@mail.dk

Michael Voss
Tlf: 28182932
E-mail: michael.preben.voss@gmail.com

Per Clausen
Tlf: 31675008
E-mail: per.clausen@enhedslisten.dk

Trine Simmel
Tlf: 20352530
E-mail: trinesimmel@gmail.com

Hele hovedbestyrelsen

Allan Ahmad
Tlf: 24692854
E-mail: allan.ahmad@gmail.com

Anders Olesen
Tlf: 23243254
E-mail: anders.o@enhedslisten.dk

Anne Hegelund
Tlf: 24442794
E-mail: anne.hegelund@enhedslisten.dk

Astrid Vang Hansen
Tlf: 29800737
E-mail: astridvanghansen@gmail.com

Daniel Panduro Maach
Tlf: 28982775
E-mail: daniel.panduro@enhedslisten.dk

Gunna Starck
Tlf: 33117921
E-mail: gunna@enhedslisten.dk

Jakob Lindell Ruggaard
Tlf: 26422506
E-mail: j.l.ruggaard@gmail.com

Jakob Sølvhøj
Tlf: 33375001
E-mail: jakob.solvhoj@ft.dk

Jonas Paludan
Tlf: 50485066
E-mail: jonas.p@enhedslisten.dk

Khadra Farah
Tlf: 40579774
E-mail: khadra375@hotmail.com

Lasse Puertas Navarro Olsen
Tlf: 26845955
E-mail: lasse.o@enhedslisten.dk

Line Barfod
Tlf: 20731004
E-mail: line.barfod@enhedslisten.dk

Louise Bilde Hvelplund
Tlf: 41937733
E-mail: louise.bilde.hvelplund@hjoerring.dk

Maja Albrechtsen
Tlf: 50620292
E-mail: majawolffalbrechtsen@live.com

Marianne Frederik
Tlf: 41434517
E-mail: marianne.frederik@mail.dk

Marie Lassen
Tlf: 24285236
E-mail: marielassen@gmail.com

Michael Voss
Tlf: 28182932
E-mail: michael.preben.voss@gmail.com

Mikael Hertoft
Tlf: 23969349
E-mail: mikael.hertoft@enhedslisten.dk

Mikkel Warming
Tlf: 60242451
E-mail: mikkel_warming@hotmail.com

Pelle Dragsted
Tlf: 33375069
E-mail: elpedr@ft.dk

Per Clausen
Tlf: 31675008
E-mail: per.clausen@enhedslisten.dk

Rune Popp
Tlf: 26287168
E-mail: popprune@gmail.com

Trine Simmel
Tlf: 20352530
E-mail: trinesimmel@gmail.com

Vibeke Syppli Enrum
Tlf: 20460603
E-mail: vse@live.dk