Hovedbestyrelsen

Hovedbestyrelsens forretningudvalg mødes hver onsdag og hovedbestyrelsen mødes ca. en gang om måneden.

Hvis du ønsker at kontakte Enhedslistens forretningsudvalg eller hovedbestyrelse kan du skrive til fu-sekretariat@enhedslisten.dk
Deadline for sager på forretningsudvalgets møde er mandag kl. 8.

Forretningsudvalget

Astrid Vang Hansen
Tlf: 29800737
E-mail: astridvanghansen@gmail.com

Benny Dall
Tlf: 30600988
E-mail: benny.dall@gmail.com

Finn Sørensen
Tlf: 23236871
E-mail: finn@enhedslisten.dk

Lisbeth Heidemann Torfing
Tlf: 22159347
E-mail: lisbeth.torfing@enhedslisten.dk

Maja Albrechtsen
Tlf: 50620292
E-mail: maja.wolff@enhedslisten.dk

Morten Riis
Tlf: 20331727
E-mail: morten.riis@brk.dk

Peder Hvelplund
Tlf: 61623231
E-mail: peder.hvelplund@ft.dk

Trine Henriksen
Tlf: 60631180
E-mail: trine.henriksen@get2net.dk

Hele hovedbestyrelsen

Aida Ammary
Tlf: 51922584
E-mail: skrivtilaida@gmail.com

Allan Ahmad
Tlf: 24692854
E-mail: allan.ahmad@gmail.com

Astrid Vang Hansen
Tlf: 29800737
E-mail: astridvanghansen@gmail.com

Benny Dall
Tlf: 30600988
E-mail: benny.dall@gmail.com

Elsebeth Frederiksen
Tlf: 41428792
E-mail: elsfre@hotmail.com

Finn Sørensen
Tlf: 23236871
E-mail: finn@enhedslisten.dk

Frederikke Hellemann
Tlf: +3248657260
E-mail: frederikke.hellemann@europarl.europa.eu

Helge Bo Jensen
Tlf: 61621679
E-mail: helge.bo.jensen@albertslund.dk

Jonas Paludan
Tlf: 50485066
E-mail: jonas.p@enhedslisten.dk

Jonathan Simmel
Tlf: 30465283
E-mail: jsimmel@gmail.com

Lasse Puertas Navarro Olsen
Tlf: 25199401
E-mail: lassepno@gmail.com

Line Barfod
Tlf: 20731004
E-mail: line.barfod@enhedslisten.dk

Lisbeth Heidemann Torfing
Tlf: 22159347
E-mail: lisbeth.torfing@enhedslisten.dk

Louis Jacobsen
Tlf: 40388757
E-mail: sejelouis@gmail.com

Louise Bilde Hvelplund
Tlf: 41937733
E-mail: louise.bilde.hvelplund@hjoerring.dk

Mai Villadsen
Tlf: 61624415
E-mail: mai.villadsen@ft.dk

Maja Albrechtsen
Tlf: 50620292
E-mail: maja.wolff@enhedslisten.dk

Mathilde Vinther
Tlf: 28766307
E-mail: mathilde.l.vinther@gmail.com

Mikael Hertoft
Tlf: 23969349
E-mail: mikael.hertoft@enhedslisten.dk

Morten Riis
Tlf: 20331727
E-mail: morten.riis@brk.dk

Peder Hvelplund
Tlf: 61623231
E-mail: peder.hvelplund@ft.dk

Pelle Dragsted
Tlf: 33375069
E-mail: kontakt@pelledragsted.dk

Rasmus Vestergaard Madsen
Tlf: 26595131
E-mail: rasmusv@enhedslisten.dk

Rune Popp
Tlf: 26287168
E-mail: popprune@gmail.com

Sinem Demir
Tlf: 42408868
E-mail: sinem@enhedslisten.dk

Trine Henriksen
Tlf: 60631180
E-mail: trine.henriksen@get2net.dk

Trine Simmel
Tlf: 20352530
E-mail: trinesimmel@gmail.com