Lokalafdelinger i Enhedslisten

Her er en oversigt over Enhedslistens lokalafdelinger:

Aabenraa afdeling
Aabenraa afdeling

Kontaktperson:

Preben Rasmussen

[email protected]

Aalborg afdeling
Aalborg afdeling

Kontaktperson:

John Ørtoft Christensen

Tlf: 51333464

[email protected]

Albertslund afdeling
Albertslund afdeling

Kontaktperson:

Ebbe Rand Jørgensen

Tlf: 28137232

[email protected]

Allerød afdeling
Allerød afdeling

Kontaktperson:

Søs Nissen

[email protected]

Amager Vest afdeling
Amager Vest afdeling

Kontaktperson:

Eva Aabyen Hyllegaard

Tlf: 22 49 05 29

[email protected]

Amager Øst afdeling
Amager Øst afdeling

Kontaktperson:

Marianne Frederik

Tlf: 41434517

[email protected]

Århus Nord afdeling
Århus Nord afdeling

Kontaktperson:

Per Guldbrandsen

[email protected]

Århus Syd afdeling
Århus Syd afdeling

Kontaktperson:

Kristjar Skajaa

Tlf: 23613970

[email protected]

Århus Vest afdeling
Århus Vest afdeling

Kontaktperson:

Hans Jørgen Vad

Tlf: 29847734

[email protected]

Århus Øst afdeling
Århus Øst afdeling

Kontaktperson:

Jesper Steppat

Tlf: 40272540

[email protected]

Assens afdeling
Assens afdeling

Kontaktperson:

Kaj Alstrup

Tlf: 53771298

[email protected]

Ballerup afdeling
Ballerup afdeling

Kontaktperson:

Muhammad Ali Abbasi

Tlf: 30205508

[email protected]

Blågård afdeling
Blågård afdeling

Dækker området indenfor Jagtvej, Nørrebrogade, Peblinge sø, Rosenørns Allé, Julius Thomsens Gade og Åboulevard


Kontaktperson:

Per Bregengaard

Tlf: 27116020

[email protected]

Bornholm afdeling
Bornholm afdeling

Kontaktperson:

Laura Kofod

Tlf: 21336313

[email protected]

Brøndby afdeling
Brøndby afdeling

Kontaktperson:

Steen Andersen

Tlf: 51968227

[email protected]

Brønderslev afdeling
Brønderslev afdeling

Kontaktperson:

Runa Friis Hansen

Tlf: 71100502

[email protected]

Brønshøj-Husum afdeling
Brønshøj-Husum afdeling

Kontaktperson:

Jens Borking

Tlf: 20962186

[email protected]

Christianshavn afdeling
Christianshavn afdeling

Kontaktperson:

Kenneth Haar

[email protected]

Egedal afdeling
Egedal afdeling

Kontaktperson:

Bente Kjærgaard Brun

Tlf: 20366020

[email protected]

Esbjerg afdeling
Esbjerg afdeling

Kontaktperson:

Sarah Nørris

Tlf: 25135004

[email protected]

Faaborg-Midtfyn afdeling
Faaborg-Midtfyn afdeling

Kontaktperson:

Annemette Leth Nielsen

Tlf: 41574779

[email protected]

Fanø afdeling
Fanø afdeling

Kontaktperson:

Pernille Brunbjerg

Tlf: 25466711

[email protected]

Favrskov afdeling
Favrskov afdeling

Kontaktperson:

Peder Meyhoff

Tlf: 24676133

[email protected]

Faxe afdeling
Faxe afdeling

Kontaktperson:

Jan Kjærgaard Hansen

Tlf: 40537653

[email protected]

Fredensborg-Hørsholm afdeling
Fredensborg-Hørsholm afdeling

Kontaktperson:

Niels Rosendal Jensen

Tlf: 2933 2656

[email protected]

Fredericia afdeling
Fredericia afdeling

Kontaktperson:

Maria Sloth

[email protected]

Frederiksberg afdeling
Frederiksberg afdeling

Kontaktperson:

Günay Usta

[email protected]

Frederikshavn – Læsø afdeling
Frederikshavn – Læsø afdeling

Kontaktperson:

Ida Skov

Tlf: 61246910

[email protected]

Frederikssund afdeling
Frederikssund afdeling

Kontaktperson:

Søren Klostergaard

[email protected]

Furesø afdeling
Furesø afdeling

Kontaktperson:

Jette Lyhne

[email protected]

Gentofte afdeling
Gentofte afdeling

Kontaktperson:

Kim Tverskov

Tlf: 22804873Tlf: 20332065

[email protected]

Gladsaxe afdeling
Gladsaxe afdeling

Kontaktperson:

Kirsten Jacobsen

Tlf: 50509809

[email protected]

Greve afdeling
Greve afdeling

Kontaktperson:

Susanne Pahlmann

Tlf: 21453317

[email protected]

Gribskov afdeling
Gribskov afdeling

Kontaktperson:

Jørgen Sidenius Strøm

Tlf: 51702664

[email protected]

Guldborgsund afdeling
Guldborgsund afdeling

Kontaktperson:

Christian Tastrup

Tlf: 61515926

[email protected]

Haderslev afdeling
Haderslev afdeling

Kontaktperson:

Mathias D. Christiansen

Tlf: 28203411

[email protected]

Halsnæs afdeling
Halsnæs afdeling

Kontaktperson:

Benny Nielsen

Tlf: 22319885

[email protected]

Hedensted afdeling
Hedensted afdeling

Kontaktperson:

Mikael Mogensen

[email protected]

Helsingør afdeling
Helsingør afdeling

Kontaktperson:

Anders Taarnby Thomsen

[email protected]

Herlev afdeling
Herlev afdeling

Kontaktperson:

Marianne Dithmer

Tlf: 26790432

[email protected]

Herning-Ikast-Brande afdeling
Herning-Ikast-Brande afdeling

Kontaktperson:

Per Møller Jacobsen

Tlf: +4522775291

[email protected]

Hillerød afdeling
Hillerød afdeling

Kontaktperson:

Johnny Christiansen

Tlf: 50555163

[email protected]

Hjørring afdeling
Hjørring afdeling

Kontaktperson:

Hans Henrik Loberg Jensen

[email protected]

Holbæk afdeling
Holbæk afdeling

Kontaktperson:

Lasse Bertelsen

Tlf: 21824814

[email protected]

Holstebro-Struer-Lemvig afdeling
Holstebro-Struer-Lemvig afdeling

Kontaktperson:

Frederik Madsen

Tlf: 97496505

[email protected]

Horsens afdeling
Horsens afdeling

Kontaktperson:

Tobias Danborg Torfing

[email protected]

Hvidovre afdeling
Hvidovre afdeling

Kontaktperson:

Hanne Bang Larsen

[email protected]

Høje Taastrup afdeling
Høje Taastrup afdeling

Kontaktperson:

Stine Alsted Klok

[email protected]

Indre by afdeling
Indre by afdeling

Kontaktperson:

Dorte Sørensen

[email protected]

Indre Nørrebro – Den Røde Firkant afdeling
Indre Nørrebro – Den Røde Firkant afdeling

Dækker området indenfor Jagtvej, Tagensvej, Fredensgade, Sortedams sø og Nørrebrogade


Kontaktperson:

Torben Conrad

Tlf: 28757479

[email protected]

Ishøj afdeling
Ishøj afdeling

Kontaktperson:

Ole Wedel-Brandt

Tlf: 25216022

[email protected]

Jammerbugt afdeling
Jammerbugt afdeling

Kontaktperson:

[email protected]

Kalundborg afdeling
Kalundborg afdeling

Kontaktperson:

Niels Erik Danielsen

Tlf: 21571158

[email protected]

Kerteminde afdeling
Kerteminde afdeling

Kontaktperson:

Jørgen Andkær Jensen

[email protected]

Kolding afdeling
Kolding afdeling

Kontaktperson:

Gitte Rønbach

Tlf: 20761273

[email protected]

Køge afdeling
Køge afdeling

Kontaktperson:

Johannes Jacobsen

Tlf: +4523702307

[email protected]

Langeland afdeling
Langeland afdeling

Kontaktperson:

Tommy Bredal Storgaard

Tlf: 51725516

[email protected]

Lejre afdeling
Lejre afdeling

Kontaktperson:

Nicki Jensen

[email protected]

Lolland afdeling
Lolland afdeling

Kontaktperson:

Kristof Lubowiecki

[email protected]

Lyngby afdeling
Lyngby afdeling

Kontaktperson:

Pia Boisen

[email protected]

Mariagerfjord afdeling
Mariagerfjord afdeling

Kontaktperson:

Karen Elisabeth Reiths

[email protected]

Middelfart afdeling
Middelfart afdeling

Kontaktperson:

Morten Pabst Petersen

[email protected]

Morsø afdeling
Morsø afdeling

Kontaktperson:

Ole Lajgaard

Tlf: 22551581

[email protected]

Norddjurs afdeling
Norddjurs afdeling

Kontaktperson:

Ulf Harbo

Tlf: 61651383

[email protected]

Nordfyn afdeling
Nordfyn afdeling

Kontaktperson:

Dirk Muller

Tlf: 42527766

[email protected]

Nordvest afdeling
Nordvest afdeling

Kontaktperson:

Sidsel Stoustrup

[email protected]

Nyborg afdeling
Nyborg afdeling

Kontaktperson:

Per Jensen

[email protected]

Næstved afdeling
Næstved afdeling

Kontaktperson:

Hans Preben Petersen

Tlf: 20848079

[email protected]

Nørrebro Park afdeling
Nørrebro Park afdeling

Dækker området på Nørrebro vest for Nørrebrogade og nord for Jagtvej,


Kontaktperson:

Rasmus Markussen

Tlf: 40540965

Odder afdeling
Odder afdeling

Kontaktperson:

Leif Gjørtz Christensen

Tlf: 20960339

[email protected]

Odense afdeling
Odense afdeling

Kontaktperson:

Mette Skaarup

[email protected]

Odsherred afdeling
Odsherred afdeling

Kontaktperson:

Jeppe Ravn

Tlf: 28629911

[email protected]

Randers afdeling
Randers afdeling

Kontaktperson:

Frede Kirkholm Nielsen

Tlf: 50462810

[email protected]

Rebild afdeling
Rebild afdeling

Kontaktperson:

Jeppe Bruntse Jacobsen

Tlf: 31238137

[email protected]

Ringkøbing-Skjern afdeling
Ringkøbing-Skjern afdeling

Kontaktperson:

Johnny Zaar

Tlf: 93910530

[email protected]

Ringsted afdeling
Ringsted afdeling

Kontaktperson:

Tommy Johannessen

Tlf: 40141810

[email protected]

Roskilde afdeling
Roskilde afdeling

Kontaktperson:

Åge Skovrind

Tlf: 60879816

[email protected]

Rudersdal afdeling
Rudersdal afdeling

Kontaktperson:

Lisette Jespersen

Tlf: 22358092

[email protected]

Rødovre afdeling
Rødovre afdeling

Kontaktperson:

Vibeke Kold

Tlf: 20290548

[email protected]

Samsø afdeling
Samsø afdeling

Kontaktperson:

Jette Manthey Søgaard

Tlf: 25216173

[email protected]

Silkeborg afdeling
Silkeborg afdeling

Kontaktperson:

Christian Juhl

Tlf: 53705098

[email protected]

Skanderborg afdeling
Skanderborg afdeling

Kontaktperson:

Henrik Qvist

Tlf: 40494827

[email protected]

Skive afdeling
Skive afdeling

Kontaktperson:

Helle Nørgaard Lundsby

Tlf: 40851906

[email protected]

Slagelse afdeling
Slagelse afdeling

Kontaktperson:

Miralem Garagic

Tlf: 71646828

[email protected]

Solrød afdeling
Solrød afdeling

Kontaktperson:

Michael Bo Kristensen
Sorø afdeling
Sorø afdeling

Kontaktperson:

Charlotte Eich

Tlf: 22380313

[email protected]

Stevns afdeling
Stevns afdeling

Kontaktperson:

Gitte Christensen

[email protected]

Svendborg afdeling
Svendborg afdeling

Kontaktperson:

Jeppe Mariager

Tlf: 71 75 28 06

[email protected]

Syddjurs afdeling
Syddjurs afdeling

Kontaktperson:

Kurt Simonsen

Tlf: 31404343

[email protected]

Sydhavnen afdeling
Sydhavnen afdeling

Enhedslisten sydhavnen har en gruppe og en like side på Facebook Gruppe: https://www.facebook.com/groups/40182726471/?ref=ts&fref=ts Like side: https://www.facebook.com/EnhedslistenSydhavnen


Kontaktperson:

Claus Risbjerg Jensen

[email protected]

Sønderborg afdeling
Sønderborg afdeling

Kontaktperson:

Tenna Rejnholt Kristensen

Tlf: 21682231

[email protected]

Tårnby-Dragør afdeling
Tårnby-Dragør afdeling

Kontaktperson:

Simon Glaser Abramowitz

[email protected]

Thy afdeling
Thy afdeling

Kontaktperson:

Asger Sylvest Pedersen

[email protected]

Tønder afdeling
Tønder afdeling

Kontaktperson:

Baltser Andersen

Tlf: 26 48 78 89

[email protected]

Valby afdeling
Valby afdeling

Kontaktperson:

Ole Myrtue

Tlf: 40733772

[email protected]

Vanløse afdeling
Vanløse afdeling

Kontaktperson:

Sarah Mathiesen

Tlf: 22862161

[email protected]

Varde afdeling
Varde afdeling

Kontaktperson:

Wilhelm Fobian

[email protected]

Vejen afdeling
Vejen afdeling

Kontaktperson:

30134823

[email protected]

Vejle afdeling
Vejle afdeling

Kontaktperson:

Thomas Ammons

[email protected]

Vesterbro afdeling
Vesterbro afdeling

Side der er åben for alle der godt kan lide Ø Vesterbro: https://www.facebook.com/groups/enhedslistenvesterbro/?fref=ts


Kontaktperson:

Ken Poulsen

Tlf: 41434400

[email protected]

Vesthimmerland afdeling
Vesthimmerland afdeling

Kontaktperson:

Finn Nielsen

[email protected]

Viborg afdeling
Viborg afdeling

Kontaktperson:

Liz Dueholm

Tlf: 21479735

[email protected]

Vordingborg afdeling
Vordingborg afdeling

Kontaktperson:

Kirsten Fahnøe

[email protected]

Ydre Nørrebro afdeling
Ydre Nørrebro afdeling

Dækker området indenfor Nørrebrogade, Højbanen, Tagensvej og Jagtvej


Kontaktperson:

Sofie Amalie Poulsen

[email protected]

Ærø afdeling
Ærø afdeling

Kontaktperson:

Alex Suszkiewicz

Tlf: 51765370

[email protected]

Østerbro afdeling
Østerbro afdeling

Kontaktperson:

Christoffer Slott

[email protected]