HB-kontakter

til afdelinger og udvalg

Her kan du se, hvilket HB-medlem, der er tilknyttet din afdeling eller dit udvalg
HB-kontakter til afdelinger

 

Aabenraa Claus Højsgaard
Aalborg Astrid Vang Hansen & Lasse P. N. Olsen 
Albertslund Helge Bo Jensen
Allerød Sinem Demir
Amager Vest Finn Sørensen
Amager Øst Finn Sørensen
Assens Mikael Hertoft
Ballerup Pia Boisen
Blågård Louis Jacobsen
Bornholm Pelle Dragsted
Brøndby Helge Bo Jensen
Brønderslev Runa Friis Hansen
Brønshøj-Husum Pelle Dragsted
Christianshavn Louis Jacobsen
Egedal Sinem Demir
Esbjerg Sabrina Louise Christiansen
Faaborg-Midtfyn Sabrina Louise Christiansen
Fanø Claus Højsgaard
Favrskov Per Clausen
Faxe Trine Pertou Mach
Fredensborg-Hørsholm Sinem Demir
Fredericia Benny Dall
Frederiksberg Sabrina Louise Christiansen
Frederikshavn-Læsø Astrid Vang Hansen
Frederikssund Sinem Demir
Furesø Sinem Demir
Gentofte Pia Boisen
Gladsaxe Pia Boisen
Greve Trine Pertou Mach
Gribskov Sinem Demir
Guldborgsund Trine Pertou Mach
Haderslev Claus Højsgaard
Halsnæs Sinem Demir
Hedensted Else Kayser
Helsingør Sinem Demir
Herlev Pia Boisen
Herning-Ikast-Brande Maria Temponeras
Hillerød Sinem Demir
Hjørring Astrid Vang Hansen & Lasse P. N. Olsen
Holbæk Trine Pertou Mach
Holstebro-Struer-Lemvig Maria Temponeras
Horsens Maja Albrechtsen
Hvidovre Helge Bo Jensen
Høje Taastrup Helge Bo Jensen
Indre By Louis Jacobsen
Indre Nørrebro Mathilde Vinther
Ishøj Mathilde Vinther
Jammerbugt Runa 
Kalundborg Rasmus Holme Nielsen
Kerteminde Aida Ammary
Kolding Benny Dall
Køge Frederikke Hellemann
Langeland Mikael Hertoft
Lejre Rasmus Holme Nielsen
Lolland Trine Pertou Mach
Lyngby Pia Boisen
Mariagerfjord Astrid Vang Hansen
Middelfart Mikael Hertoft
Morsø Astrid Vang Hansen
Norddjurs Per Clausen
Nordfyn Aida Ammary
Nordvest Jonathan Simmel
Nyborg Aida Ammary
Næstved Trine Pertou Mach
Nørrebro Park Pernille Skipper
Odder Maja Albrechtsen
Odense Pernille Skipper
Odsherred Trine Pertou Mach
Randers Anders Pedersen
Rebild Astrid Vang Hansen & Lasse P. N. Olsen
Ringkøbing-Skjern Maria Temponeras
Ringsted Rasmus Holme Nielsen
Roskilde Trine Simmel
Rudersdal Sinem Demir
Rødovre Helge Bo Jensen
Samsø Else Kayser
Silkeborg Maria Temponeras
Skanderborg Anders Pedersen
Skive Maria Temponeras
Slagelse Trine Pertou Mach
Solrød Frederikke Hellemann
Sorø Jonathan Simmel
Stevns Jonathan Simmel
Svendborg Pernille Skipper
Syddjurs Anders Pedersen
Sydhavnen Pelle Dragsted
Sønderborg Claus Højsgaard
Tårnby-Dragør Finn Sørensen
Thy Astrid Vang Hansen & Lasse P. N. Olsen
Tønder Claus Højsgaard
Valby Trine Simmel
Vanløse Pelle Dragsted
Varde Benny Dall
Vejen Benny Dall
Vejle Benny Dall
Vesterbro Aida Ammary
Vesthimmerland Astrid Vang Hansen & Lasse P. N. Olsen
Viborg Else Kayser
Vordingborg Jonathan Simmel
Ydre Nørrebro Pernille Skipper
Ærø Janne Toft-Lind
Østerbro Mikael Hertoft
Århus Syd Else Kayser
Århus Øst Else Kayser
Århus Vest Maja Albrechtsen
Århus Nord Maja Albrechtsen

 

HB-kontakter til udvalg og netværk

 

Antiracistisk Udvalg Mikael Hertoft
Arbejdsløshedspolitisk netværk Helge Bo Jensen
Arbejdsmiljøudvalget Louis Jacobsen
Boligpolitisk Udvalg Rasmus Holme Nielsen
Børnepolitisk Udvalg Pernille Skipper
Europapolitisk udvalg Sinem Demir
Faglige netværk Louis Jacobsen
Fagligt Landsudvalg Jonathan Simmel
Handicappolitisk udvalg Jonathan Simmel
Internationalt Udvalg Pelle Dragsted
Klimaaktivistisk Netværk Maria Temponeras
Kulturudvalg Else Kayser
Kvinde+netværket Astrid Vang Hansen
Kvindepolitisk Udvalg Maja Wolff Albrechtsen
Landdistriktudvalget Lasse Olsen
Miljøpolitisk Udvalg Maria Temponeras
Politisk Økonomisk Udvalg Pelle Dragsted
Palæstinaudvalg Mikael Hertoft
Queerudvalget Aida Ammary
Socialpolitisk udvalg Maja Wolff Albrechtsen
Sommerlejrudvalg Per Clausen
Sprog- og kommunikationsudvalg Frederikke Hellemann
Sundhedspolitisk Udvalg Else Kayser
Uddannelsespolitisk Udvalg Mathilde Vinther
Ældrepolitisk Udvalg Finn Sørensen