HB-kontakter

til afdelinger og udvalg

Her kan du se, hvilket HB-medlem, der er tilknyttet din afdeling eller dit udvalg
HB-kontakter til afdelinger

 

Aabenraa Claus Højsgaard
Aalborg Per Clausen 
Albertslund Helge Bo Jensen
Allerød Sinem Demir
Amager Vest Finn Sørensen
Amager Øst Finn Sørensen
Assens Mikael Hertoft
Ballerup Pia Boisen
Blågård Louis Jacobsen
Bornholm Pelle Dragsted
Brøndby Helge Bo Jensen
Brønderslev Runa Friis Hansen
Brønshøj-Husum Pelle Dragsted
Christianshavn Sabrina Louise Christensen
Egedal Sinem Demir
Esbjerg Sabrina Louise Christiansen
Faaborg-Midtfyn Sabrina Louise Christiansen
Fanø Claus Højsgaard
Favrskov Per Clausen
Faxe Trine Pertou Mach
Fredensborg-Hørsholm Sinem Demir
Fredericia Benny Dall
Frederiksberg Sabrina Louise Christiansen
Frederikshavn-Læsø Lasse P. N. Olsen
Frederikssund Sinem Demir
Furesø Sinem Demir
Gentofte Pia Boisen
Gladsaxe Pia Boisen
Greve Louis Jacobsen
Gribskov Sinem Demir
Guldborgsund Trine Pertou Mach
Haderslev Claus Højsgaard
Halsnæs Sinem Demir
Hedensted Else Kayser
Helsingør Sinem Demir
Herlev Pia Boisen
Herning-Ikast-Brande Maria Temponeras
Hillerød Sinem Demir
Hjørring Runa Friis Hansen
Holbæk Mathilde Vinther
Holstebro-Struer-Lemvig Maria Temponeras
Horsens Else Kayser
Hvidovre Helge Bo Jensen
Høje Taastrup Helge Bo Jensen
Indre By Louis Jacobsen
Indre Nørrebro Mathilde Vinther
Ishøj Mathilde Vinther
Jammerbugt Runa Friis Hansen
Kalundborg Frederikke Hellemann
Kerteminde Aida Ammary
Kolding Benny Dall
Køge Finn Sørensen
Langeland Mikael Hertoft
Lejre Rasmus Holme Nielsen
Lolland Trine Pertou Mach
Lyngby Pia Boisen
Mariagerfjord Janne Toft-Lind
Middelfart Mikael Hertoft
Morsø Runa Friis Hansen
Norddjurs Per Clausen
Nordfyn Aida Ammary
Nordvest Jonathan Simmel
Nyborg Aida Ammary
Næstved Trine Pertou Mach
Nørrebro Park Pernille Skipper
Odder Anders Pedersen
Odense Pernille Skipper
Odsherred Frederikke Hellemann
Randers Anders Pedersen
Rebild Per Clausen
Ringkøbing-Skjern Maria Temponeras
Ringsted Rasmus Holme Nielsen
Roskilde Trine Simmel
Rudersdal Sinem Demir
Rødovre Helge Bo Jensen
Samsø Else Kayser
Silkeborg Maria Temponeras
Skanderborg Anders Pedersen
Skive Maria Temponeras
Slagelse Frederikke Hellemann
Solrød Louis Jacobsen
Sorø Jonathan Simmel
Stevns Jonathan Simmel
Svendborg Pernille Skipper
Syddjurs Anders Pedersen
Sydhavnen Rasmus Holme Nielsen
Sønderborg Claus Højsgaard
Tårnby-Dragør Finn Sørensen
Thy Runa Friis Hansen
Tønder Claus Højsgaard
Valby Trine Simmel
Vanløse Pelle Dragsted
Varde Benny Dall
Vejen Benny Dall
Vejle Benny Dall
Vesterbro Aida Ammary
Vesthimmerland Janne Toft-Lind
Viborg Janne Toft-Lind
Vordingborg Jonathan Simmel
Ydre Nørrebro Pernille Skipper
Ærø Janne Toft-Lind
Østerbro Mikael Hertoft
Århus Syd Else Kayser
Århus Øst Else Kayser
Århus Vest Lasse P. N. Olsen
Århus Nord Lasse P. N. Olsen

 

HB-kontakter til udvalg og netværk

 

Antiracistisk Udvalg Mikael Hertoft
Arbejdsløshedspolitisk netværk Helge Bo Jensen
Arbejdsmiljøudvalget Louis Jacobsen
Boligpolitisk Udvalg Rasmus Holme Nielsen
Børnepolitisk Udvalg Lasse P. N. Olsen
Europapolitisk udvalg Per Clausen
Faglige netværk Louis Jacobsen
Fagligt Landsudvalg Jonathan Simmel
Handicappolitisk udvalg Jonathan Simmel
Internationalt Udvalg Pelle Dragsted
Klimaaktivistisk Netværk Maria Temponeras
Kulturudvalg Else Kayser
Kvinde+netværket Pernille Skipper
Kvindepolitisk Udvalg Mathilde Vinther
Landdistriktudvalget Anders Pedersen
Miljøpolitisk Udvalg Maria Temponeras
Politisk Økonomisk Udvalg Pelle Dragsted
Palæstinaudvalg Mikael Hertoft
Queerudvalget Aida Ammary
Socialpolitisk udvalg Finn Sørensen
Sommerlejrudvalg Claus Højsgaard
Sprog- og kommunikationsudvalg Frederikke Hellemann
Sundhedspolitisk Udvalg Pernille Skipper
Uddannelsespolitisk Udvalg Mathilde Vinther
Ældrepolitisk Udvalg Finn Sørensen