Ansatte på Christansborg

Christiansborg, sekretariatet

Anders Jonassen
Personaleleder
Tlf: 33375087
E-mail: anders.jonassen@ft.dk

Anders Vedel Hadberg
Fagsekretær vedr. finans- og kommunalpolitik
Tlf: 33375075
E-mail: anders.hadberg@ft.dk

Anna Berg
Fagsekretær vedr. social- og LGBT-politik
Tlf: 61625128
E-mail: anna.berg@ft.dk

Anna Køster
Kampagnemedarbejder
Tlf: 61624918
E-mail: anna.koster@ft.dk

Anne Rehder
Fagsekretær vedr. udenrigs-, udviklings- og forsvarspolitik (Orlov)
Tlf: 61624274
E-mail: anne.rehder@ft.dk

Asbjørn Bang
Udenrigspolitisk rådgiver (Vikar)
Tlf: 61623269
E-mail: asbjorn.bang@ft.dk

Åse Barfod
Fagsekretær vedr. beskæftigelsespolitik
E-mail: aase.barfod@ft.dk

Emma Fleming
Fagsekretær vedr. sundheds-, ældre-, psykiatri- og handicappolitik
Tlf: 33375068
E-mail: emma.fleming@ft.dk

Frederikke Hellemann
Fagsekretær vedr. udenrigs-, udviklings- og forsvarspolitik - vikar
Tlf: 33375020
E-mail: frederikke.hellemann@ft.dk

Helene Dalskov Saidyleigh
Sekretariatsmedarbejder
Tlf: 33375066
E-mail: Helene.Saidyleigh@ft.dk

Ida Marxen Søndergaard
Fagsekretær vedr. miljøpolitik
Tlf: 33375073
E-mail: ida.sondergaard@ft.dk

Jakob Nerup
Fagsekretær vedr. arbejdsmarked
Tlf: 33375058
E-mail: jakob.nerup@ft.dk

Jon Burgwald
Fagsekretær vedr. klima- og energipolitik
Tlf: 61625408
E-mail: jon.burgwald@ft.dk

Jonas Kylov Gielfeldt
Fagsekretær vedr økonomisk politik
Tlf: 33375084
E-mail: jonas.gielfeldt@ft.dk

Kasper Bjerring Petersen
Sekretariatsmedarbejder
Tlf: 33375090
E-mail: kasper.bjerring@ft.dk

Lars Hedegaard Nielsen
Fagsekretær vedr. trafik-, bolig- og landdistriktspolitik
Tlf: 61623746
E-mail: lars.hedegaard@ft.dk

Linda Hansen
Sekretær for MF Pernille Skipper
Tlf: 61623591
E-mail: linda.hansen@ft.dk

Lisbet Vestergaard Marek
Presserådgiver
Tlf: 61625049
E-mail: lisbet.marek@ft.dk

Mads Lehm
Fagsekretær vedr. uddannelsespolitik
Tlf: 61623743
E-mail: mads.lehm@ft.dk

Mads Tanghøje
Pressemedarbejder
Tlf: 61624203
E-mail: mads.tanghoje@ft.dk

Mai Villadsen
Fagsekretær vedr. uddannelsespolitik
Tlf: 33375089
E-mail: mai.villadsen@ft.dk

Maria Hejl Prudholm
Art Director
Tlf: 61625252
E-mail: maria.Prudholm@ft.dk

Mikkel Lauritzen
Kommunikation og presse
Tlf: 61624339
E-mail: mikkel.lauritzen@ft.dk

Morten Torbjørn Andersen
Presserådgiver
Tlf: 61625474
E-mail: morten.torbjorn@ft.dk

Niels Rohleder
Fagsekretær vedr. rets- og migrationspolitik
Tlf: 33375079
E-mail: niels.rohleder@ft.dk

Pia Boisen
Sekretariatsleder
Tlf: 33375052
E-mail: pia.boisen@ft.dk

Sarah Glerup Kristensen
Webredaktør
Tlf: 61625595
E-mail: sarah.kristensen@ft.dk

Simon Knokgaard Halskov
Kommunikation, kampagne og medlemsblad
Tlf: 22490522
E-mail: simon.halskov@enhedslisten.dk

Simon Nyborg
Politisk rådgiver
Tlf: 33375074
E-mail: simon.nyborg@ft.dk

Tobias Clausen
Fagsekretær vedr. EU og det udenrigspolitiske område
Tlf: 33375055
E-mail: tobias.clausen@ft.dk

Tormod Olsen
Fagsekretær vedr. kommunal- og regionspolitik
Tlf: 33375086
E-mail: tormod.olsen@ft.dk