Ansatte i regionerne

Region Hovedstaden

Eva Hyllegaard
Presse og kommunikation
Tlf: 22490529
E-mail: eva.hyllegaard@enhedslisten.dk

Mette Bang Larsen
Sekretær for Region Hovedstaden
Tlf: 50136949
E-mail: hovedstad@enhedslisten.dk

Region Midtjylland

Esben Skytte Christiansen
Regional organisationssekretær
Tlf: 22 10 09 88
E-mail: esben.s@enhedslisten.dk

Region Nordjylland

Cæcilie Lyndgaard Andersen

Rasmus Falck Østergaard
Regional organisationssekretær
Tlf: 24524148
E-mail: rasmusf@enhedslisten.dk

Region Sjælland

Jørgen Holst
Regional organisationssekretær
Tlf: 71784665
E-mail: j.holst@enhedslisten.dk

Region Syddanmark

Marianne M. Rosengren Pacarada
Regional organisationssekretær med ansvar for de syd- og sønderjyske afdelinger samt Langeland og Ærø
Tlf: 22490520
E-mail: marianne.p@enhedslisten.dk

Mathias Jæger Madsen
Regional organisationssekretær med ansvar for de fynske afdelinger
Tlf: 22100083
E-mail: mathias.j@enhedslisten.dk