Ansatte i regionerne

Bruxelles, sekretariatet

Frederik Werner Kronborg
Lokalansat i Danmark
Tlf: 61625592
E-mail: frederik.kronborg@ft.dk

Frederikke Hellemann
Klima, miljø, natur, folkesundhed og fødevaresikkerhed
Tlf: +32 228 37
E-mail: frederikke.hellemann@europarl.europa.eu

Hanan Chemlali
Presse og kommunikation
Tlf: +32 228 38
E-mail: hanan.chemlali@europarl.europa.eu

Troels Juel
Sekretariatsleder og PA for Nikolaj Villumsen
Tlf: +32 228 47
E-mail: troels.juel@europarl.europa.eu

Region Hovedstaden

Eva Hyllegaard
Presse og kommunikation
Tlf: 22490529
E-mail: eva.hyllegaard@enhedslisten.dk

Eva Hyllegaard
Presse og kommunikation
Tlf: 22490529
E-mail: eva.hyllegaard@enhedslisten.dk

Mette Bang Larsen
Sekretær for Region Hovedstaden
Tlf: 50136949
E-mail: hovedstad@enhedslisten.dk

Region Midtjylland

Esben Skytte Christiansen
Regional organisationssekretær
Tlf: 22 10 09 88
E-mail: esben.s@enhedslisten.dk

Region Nordjylland

Cæcilie Lyndgaard Andersen
Regional organisationssekretær - vikar
Tlf: 24524148
E-mail: cille.a@enhedslisten.dk

Rasmus Falck Østergaard
Regional organisationssekretær - orlov
Tlf: 24524148
E-mail: rasmusf@enhedslisten.dk

Region Sjælland

Jørgen Holst
Regional organisationssekretær
Tlf: 71784665
E-mail: j.holst@enhedslisten.dk

Region Syddanmark

Marianne M. Rosengren Pacarada
Regional organisationssekretær.
Tlf: 22490520
E-mail: marianne.p@enhedslisten.dk